İSTANBUL FATİH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mucip KINA, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Değerli Öğretmenlerim,

 

24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün "Millet Mektepleri'nin Başöğretmenliği"ni kabul ettiği gündür. Bu güzel günün yıl dönümünde bir kez daha anlıyoruz ki siz değerli meslektaşlarım özverili, gayretli ve vefakar çalışmalarınızla ülkemizin geleceği için çabalıyorsunuz. 

 

Öğretmenlik mesleği odur ki geçmişin gücünden almış olduğu feyzi bugünün şartlarıyla birleştirip geleceğin en kıymetli neslini yetiştirir. Ve bu öğretmenlerin değerini ölçebilecek hiçbir ölçek yoktur. 

 

Fatih İlçemizde asırlardır eğitim vermekte olan ulu çınarlarda eğitim öğretim faaliyetlerimize her koşulda devam ediyoruz. İlçemiz sadece İstanbul'umuzda değil tüm ülkede, dünya çapında başarılara imza atmaya devam etmektedir.Tüm bu başarılar okul öncesinden başlayıp her kademede görev yapan siz değerli öğretmenlerimizin sayesindedir. 

 

Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK'ün "Öğretmenler! Yeni nesli, Cumhuriyet'in özverili öğretmen ve eğitmenleri, sizler yetiştireceksiniz; yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır." sözlerindeki gibi kutlu görevi paylaştığım meslektaşlarımın; Öğretmenler Günü'nü kutluyorum. 

 

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehit öğretmenlerimize ve ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

 

Mucip KINA

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Fatih Hükümet Konağı Karagümrük Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No66 B/Blok Kat 2/3 Fatih/İSTANBUL - 0 212 635 08 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.