İSTANBUL FATİH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

5 ve 9. Sınıflara Hazırbulunuşluk Uygulaması Yapılacak

İlçemizde öğrenim gören 5 ve 9. Sınıf öğrencilerine yönelik hazırbulunuşluk uygulaması yapılacak.
5 ve 9. Sınıflara Hazırbulunuşluk Uygulaması Yapılacak

İlçemizde öğrenim gören 5 ve 9. Sınıf öğrencilerine yönelik hazırbulunuşluk uygulaması yapılacak. İstanbul il milli eğitim müdürlüğü ölçme değerlendirme merkezi tarafından  1 Kasım'da Eba üzerinden online olarak gerçekleşecek uygulama ile süreç ve sonuç odaklı bütünleşik bir ölçme değerlendirme yaklaşımının yaygınlaştırılması hedefleniyor. Hazırbulunuşluk uygulaması ile eğitimde yenilikçi bakış açısı oluşturmak, eğitim sürecini sağlıklı temellere oturtarak eksik öğrenmeleri tespit etmek ve önlemler alınması amaçlanıyor.

 Uygulama ile öğretmenlerin eğitim sürecini sağlıklı planlamalarını kolaylaştıracak veriler ve dönütler sağlanacaktır. Bu sayede öğrenmeler sağlamlaştırılacak ve öğrencinin hazırbulunuşluk seviyesi yeterli hâle gelecek. Öğretmenlerimiz öğrencilerine ait eksik öğrenmelerle ilgili gerekli çalışmaları hazırbulunuşluk uygulamasının verilerini dikkate alarak planlayacak, gerekirse planlarını revize edecekler.

Fatih Hükümet Konağı Karagümrük Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No66 B/Blok Kat 2/3 Fatih/İSTANBUL - 0 212 635 08 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.