İSTANBUL FATİH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇANAKKALE SERGİSİ VE KONFERANSI

Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıl dönümünü kutlamak vatanı uğruna canlarını veren şehitlerimizi anmak onların bu kutsal uğurda gösterdikleri  fedakarlıkları  çocuklarımızın ve gençlerimizin derinden idrak etmelerine vesile olmak amacıyla  müdürlüğümüz Fatih Belediyesi’nin fuaye salonunda “Çanakkale” konulu bir  fotoğraf ve anı sergisi açmıştır. Programın açılışı  müdürümüz Mucip KINA ve Belediye başkan vekili Hasan SUVER tarafından yapılmıştır. Programda ayrıca Fatih Sultan Mehmet Uluslar arası İmam Hatip Lisesi’nden üç öğrenci 1. Dünya Savaşı’nda çeşitli cephelerde savaşan dedelerinin anlarını anlatmış, o günlerin heyecanını katılımcıların yeniden yaşamalarını sağlamıştır.  Fotoğraf sergisinin bir bölümünde Fatih Kız İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin  Çanakkale’deki halk kahramanlarını konu alan resimleri de sergilenmiştir.  Fuaye salonundaki sergi 16-20  Mart tarihleri arasında öğrencilerimiz ve vatandaşlar tarafından ziyaret edilebilecektir.   16 Mart günü saat 13’te  yine müdürlüğümüzün organize ettiği  “ Çanakkale Savaşı’nın Eğitim Kurumlarına Etkisi” konulu konferans  Ali Emiri Efendi salonunda öğrencilerimize  sunulmuştur. Dr. Nuri GÜÇTEKİN tarafından verilen konferansa Çanakkale’ye öğrencilerini gönderen ve o savaşta pek çok öğrencisi şehit olan  Vefa lisesi, Gelenbevi Lisesi, Çapa Fen Lisesi, İstanbul Lisesi, Davutpaşa Lisesi, Pertevniyal Lisesi  ile Cağalaoğlu Anadolu Lisesi ve Çemberlitaş Anadolu Lisesi öğrencileri katılmıştır. Kendi okullarının 1915 yılındaki öğrenci ve mezuniyet listelerini gören  öğrenciler  gururla programdan ayrılmışlardır. 
ÇANAKKALE SERGİSİ VE KONFERANSI

çanakkale 2015çanakkale 2015çanakkale 2015çanakkale 2015çanakkale 2015çanakkale 2015çanakkale 2015çanakkale 2015çanakkale 2015çanakkale 2015çanakkale 2015

Fatih Hükümet Konağı Karagümrük Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No66 B/Blok Kat 2/3 Fatih/İSTANBUL - 0 212 635 08 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.