İSTANBUL FATİH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİMDE 3 D DÖNEMİ

Türkiye son 15 yılda eğitimde çağ atladı. Eğitim kalitesini arttırmak ve bilginin daha kalıcı olmasını sağlamak için artık eğitimde 3 boyut teknolojileri kullanılıyor. Türkiye’de son 10 yılda yaşanan eğitim atağı ile edata çağ atladı. Klasik eğitimin yanı sıra öğrencilerin eğitim seviyesini arttırmak ve bilginin daha kalıcı olmasını sağlamak için eğitime 3 boyut teknolojileri girdi. İstanbul’un Fatih ilçesinde bulunan akademik başarısı, sosyal faaliyetleri ve eğitimde yapmış olduğu yeniliklerle öne çıkan Büyükreşitpaşa Ortaokulu, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mucip KINA’nın da katıldığı bir törenle Üç Boyutlu Fen Laboratuvarını açarak bir ilke imza attı. Büyükreşitpaşa Ortaokulu Müdürü Ünal Meşe, eğitimde “3 Boyutlu eğitim teknolojilerinin” kullanarak öğrencilerin derse olan ilgilerini arttırmayı ve eğitim seviyelerini arttırmayı  hedeflediklerini söyledi. EĞİTİMİN KALİTESİNİ ARTTIRDIK   Gerçek dünyanın üç boyutlu olması nedeniyle sınıf ortamında da üç boyut kullanımını gerektirdiğini kaydeden Ünal MEŞE “Üç boyutlu görüntüler, gerçeğe yakın olduğundan daha fazla ilgi çekiyor. Öğrencilerin bu teknoloji sayesinde derse olan ilgisi ve konsantrasyonu büyük ölçüde artıyor. Özellikle Fen Bilimleri alanındaki konularda 3D eğitim kullanımı, öğrencilerin konuları daha iyi anlamalarını sağlıyor. Örneğin hücre bölünmesini 3D eğitim sayesinde üç boyutlu olarak görülebilmekte, bu sayede öğrencilerin konuyu daha iyi kavrayabilmektedir. Böylece öğrencilerin başarısını üst seviyeye çekerek, mevcut eğitim kalitesini de artırıyoruz” dedi. Üç Boyutlu Fen Laboratuvarının açılışı Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına, Fatih Milli Eğitim Şube müdürlerinin ve velilerin katılımıyla gerçekleşti. 
EĞİTİMDE 3 D DÖNEMİ

Eğitimde 3 deEğitimde 3 deEğitimde 3 deEğitimde 3 deEğitimde 3 deEğitimde 3 deEğitimde 3 deEğitimde 3 deEğitimde 3 deEğitimde 3 deEğitimde 3 deEğitimde 3 de

Fatih Hükümet Konağı Karagümrük Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No66 B/Blok Kat 2/3 Fatih/İSTANBUL - 0 212 635 08 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.