İSTANBUL FATİH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mucip KINA´nın "24 Kasım Öğretmenler Günü" Mesajı

Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mucip KINA, "24 Kasım Öğretmenler Günü" dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mucip KINA´nın

Özünde katıksız ve yüce duyguların egemen olduğu öğretmenlik mesleğinin mensubu olarak bir Öğretmenler Gününü daha birlikte kutlamanın sevinç ve mutluluğu içerisinde hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Dünyanın en kutsal ve kadim mesleklerinden olan öğretmenlik, bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve yarınlara aktarılması sürecinde her zaman çok önemli bir role sahip olmuştur. Dolayısıyla öğretmenlerimiz, dün olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere ulaşmanın öncüsü durumundadırlar.

Ülkemizin, milletimizin, insanlığın geleceğinin emanet edileceği genç nesillerin "okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, soran, sorgulayan, çözümcül eleştirilerde bulunabilen, gündemi çağdaş yaklaşımlarla değerlendiren, yenilikçi, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, evrensel insani değerleri tam olarak algılamış, kendine güvenen bireyler" olarak yetişmeleri için çağdaş bilim ve teknolojinin ışığında eğitim veren; vazifesini yaparken sevgi, emek ve özveriden ödün vermeyen; ülkemizin uluslararası alanda söz sahibi olması için gayret gösteren; bıkmadan, bıktırmadan, ümitsizliğe düşmeden, İstanbul gibi bir metropolde görev yapmanın yüklediği sorumlulukların da bilinciyle hareket eden tüm öğretmenlerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, görevi başında şehit olmuş ve ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimize başarılı ve hayırlı bir meslek hayatı, emekli olan değerli meslektaşlarımıza da sağlıklı, mutlu bir ömür diliyorum.

Mucip Kına

Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Fatih Hükümet Konağı Karagümrük Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No66 B/Blok Kat 2/3 Fatih/İSTANBUL - 0 212 635 08 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.