İSTANBUL FATİH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Su Kâşifi Projesi’nde Öncülük Yolundayız

İlçemiz Nişancı Mehmet Paşa İlkokulu “Su Kaşifi’’ projesine öncülük ediyor.
Su Kâşifi Projesi’nde Öncülük Yolundayız

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı işbirliği ile yürütülen "Su Kâşifi" proje çalışmalarına ilçemiz Nişancı Mehmet paşa İlkokulu sınıf öğretmeni Gülsüm MARANGOZ liderliğinde 20 öğrenci ile başlandı.

Proje kapsamında proje yürütücüsü okulumuz  tarafından;  Suyu Temizleyelim, Yediğimiz Su, Suyla Rap Yap, Suyun Yolculuğu etkinlikleri gerçekleştirildi. Okulumuz Türkiye sıralamasında 868 okul arasından şu an itibariyle  30. Sırada yer almaktadır.      

Neden Su?       

Susuz bir hayat düşünülemez. Dünyamızın su kaynakları tehdit altında. Dünyanın her köşesindeki Su Kâşiflerini tek bir damla suyu boşa harcamadan, herkes için "su-dolu" bir geleceğe çağırıyoruz.

Su Kâşifi nedir?
         

Su Kâşifi, dünyanın dört bir yanından öğrencileri, okul ve toplumlarındaki su meselelerine karşı birlikte eyleme geçmeleri yönünde teşvik eden eğlenceli, ilham verici ve eğitici bir programdır. Su Kâşifi, 11 ülkede bütünüyle fonlanmış ve desteklenmiş olup, tüm okulların katılımına açık ve ücretsizdir. En iyi Su Kâşifi ekipleri, ülkelerini Londra´daki Uluslararası Kutlama Etkinliğinde temsil etme şansına sahip olacaktır.

Su Kâşifleri neler kazanır?
           

Su Kâşifi, 8-14 yaş arası öğrencileri "su-dolu" dünyamızı kurtarma misyonu üstlenmeleri yönünde desteklemektedir. Su Kâşifleri program boyunca şunları elde ederler:

Kilit su meseleleri hakkında su esaslı etkinlikleri tamamlamak

Dünyanın dört bir yanındaki diğer öğrencilerle işbirliği yapmak

Geniş katılımlı su festivalleri düzenlemek ve puanlar, ödüller kazanmak

Aktarılabilir bilgi ve beceri değerlerini geliştirmek

 

Proje hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için www.sukasifi.org/ adresinden ulaşabilirsiniz.

09-04-201809-04-201809-04-201809-04-201809-04-201809-04-2018

 

 

 

Fatih Hükümet Konağı Karagümrük Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No66 B/Blok Kat 2/3 Fatih/İSTANBUL - 0 212 635 08 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.