İSTANBUL FATİH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ULUSLARARASI İMAM HATİP LİSELERİNİN MEZUNİYET PROGRAMI

2014 – 2015 eğitim – öğretim yılı, Uluslararası İmam Hatip Liselerinin mezuniyet programı 26.05.2015 tarihinde, 19.00 -  21.30 saatleri arasında Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda; Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Türkiye Diyanet Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, Konya, Kayseri ve İstanbul’daki Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri’nin ortak organizasyonu ve Uluslararası Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir. Mezuniyet programımızı; Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM, Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer YILDIZ, İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi YARAN, Uganda Müftüsü Shaban Ramadhan Mubaje, Müftülüklerden sorumlu Vali Muavini Osman ATEŞ, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Yusuf TÜLÜN, Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İsmail PALAKOĞLU, Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti II. Başkanı Mazhar BİLGİN, Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürü Mucip KINA, Şube Müdürleri İbrahim BAŞ, Fatih DENİZ, Bahar YILMAZ, Konya, Kayseri ve İstanbul’daki Uluslararası okulların müdür, müdür yardımcıları, öğretmen, öğrenci ve veliler ile çok sayıda yurt içi ve yurt dışı misafir katılımcı teşrif etmişlerdir.  Program; Protokol konuşmaları, okul tanıtım sunuları,  Konya, Kayseri ve İstanbul’daki İmam hatip okullarındaki öğrencilerin performansları (Kur’an-ı Kerim Tilaveti, Mehter Gösterisi, Şiir Oratoryosu, Okul Marşı, Okul Korosu, Arapça Şiir), Ödüller ve temsili başarı belgelerinin takdimi ile gerçekleştirilmiştir.   Programda Uluslararası İmam Hatip Liseleri projesinin ülkemiz ve paydaş ülkeler açısından önemine değinildi. Bu okullardan mezun olan öğrencilerin üniversite eğitimlerini de ülkemizde tamamlayarak, hizmet etmek üzere ülkelerine dönmeleri ve dünya adaletinin tesis edilmesi konusunda mezun öğrencilerimize önemli görevler düştüğü üzerinde duruldu. 
ULUSLARARASI İMAM HATİP LİSELERİNİN MEZUNİYET PROGRAMI

Mezuniyet TöreniMezuniyet TöreniMezuniyet TöreniMezuniyet TöreniMezuniyet Töreniimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatipimam hatip

Fatih Hükümet Konağı Karagümrük Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No66 B/Blok Kat 2/3 Fatih/İSTANBUL - 0 212 635 08 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.