İSTANBUL FATİH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uzun Yusuf Ortaokulu Öğrencileri eTwinning Projesinde

Uzun Yusuf Ortaokulu Anasınıfı öğrencileri eTwinning  projesinde çalışmalara devam ediyor.
Uzun Yusuf Ortaokulu Öğrencileri eTwinning Projesinde

We Add Value to STEM With Animals (Hayvanlarla STEM'e Değer Katıyoruz)

STEM; Science (Bilim), Technology (Teknoloji), Engineering(Mühendislik) ve Math (Matematik) disiplinlerinin entegrasyonuna dayanan bir öğretim sürecini ifade etmektedir. 

Erken çocukluk döneminde STEM eğitimi, çocukların dünya hakkındaki meraklarının, bütüncül bir şekilde tasarım, düşünme becerisi ve bilimsel bilgi süreçlerini kullanan sistematik araştırmalar yoluyla gelişebileceği öğrenme ortamlarının oluşturulmasıdır. STEM eğitimi çocuklara problem çözme, eleştirel düşünme, yaratıcılık, inovasyon, üretkenlik ve sorumluluk gibi 21. yüzyıl becerilerini kazandırması açısından son yıllarda en fazla önemsenen yaklaşımlar arasında yer almaktadır.

Bu düşüncelerden hareketle yola çıkılarak okulumuzda uygulaması tamamlanan "We Add Value to STEM With Animals (Hayvanlarla STEM'e Değer Katıyoruz)" etwinning projesi çocukların doğa ve bilimi bütünleştirerek beceri kazanmalarını hedeflemiştir. Proje, karada yaşayan hayvanlar, suda yaşayan hayvanlar ve uçabilen hayvanlar olmak üzere üç ana temadan oluşmuştur.

İlçemiz Uzun Yusuf Ortaokulu Okul Öncesi Öğretmenimiz Nafiye GÜLEÇ ve Anasınıfı B şubesi öğrencilerinin tamamladıkları projeye ilişkin yapılan çalışmalardan bir sanal sergi düzenlenmiştir.

https://www.emaze.com/@ALRRFRFFZ/hayvanlar-le-steme-deer-katiyoruz

Fatih Hükümet Konağı Karagümrük Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No66 B/Blok Kat 2/3 Fatih/İSTANBUL - 0 212 635 08 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.