İSTANBUL FATİH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

14. Uluslararası MEB Robot Yarışması

14. Uluslararası MEB Robot Yarışması başvuruları başladı
14. Uluslararası MEB Robot Yarışması

Bakanlığımızın rehberliğinde Şanlıurfa Valiliği İl Milli Eğitim koordinesinde 8-10 Nisan 2020 ve 14-18 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılması planlanan 14. Uluslararası MEB Robot Yarışması COVİD-19 salgını nedeniyle ertelendiği bilinmektedir.

14. Uluslararası MEB Robot Yarışması 13-16 Haziran 2022 tarihleri arasında Şanlıurfa GAP Arena Spor Salonu ve Yerleşkesinde "Göbeklitepe" teması ve "Ahican Tarihin Sıfır Noktasında" sloganıyla, COVİD-19 salgını nedeniyle ulusal düzeyde, seyirciler asgari seviyede tutularak veya seyircisiz olarak 12 katedoride yapılacaktır. 

Bakanlığımız ile ACROME Robotik Mekatronik Sistemleri San. ve Tic. A.Ş arasında imzalanan Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü çerçevesinde öğrencilerin kodlama becerilerinin en üst seviyeye ulaşmasını sağlamak üzere en yoğun katılımın olduğu "Çizgi İzleyen (Temel-İleri-Hızlı seviye), İnsansız Hava Aracı (Mini Drone), Mini Sumo ve Labirent Ustası" olmak üzere 6 kategoride https://riders.ai platformu üzerinden bu yıl ilk defa Sanal Robot Yarışması ile ön eleme yapılacağı bildirilmiştir.

Bakanlığımızca düzenlenen 14. Uluslararası MEB Robot Yarışması için başvurular https://robot.meb.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır. 

Fatih Hükümet Konağı Karagümrük Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No66 B/Blok Kat 2/3 Fatih/İSTANBUL - 0 212 635 08 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.