İSTANBUL FATİH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

1'inci Ulusal Liseler Patent ve Faydalı Model Yarışması

I. Ulusal Liseler Patent ve Faydalı Model Yarışması Başvuruları Başladı.
1'inci Ulusal Liseler Patent ve Faydalı Model Yarışması

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından bu yıl ilk defa düzenlenecek olan 1'inci Ulusal Liseler Patent ve Faydalı Model Yarışması başvuruları, Millî Eğitim Bakanlığımıza bağlı okul ve kurumlarda lise düzeyinde öğrenim gören öğrenciler tarafından 31 Ocak 2021'e kadar yapılabilecek.

Öğrencilerimiz yarışmaya Türk Patent ve Marka Kurumunun elektronik başvuru sistemi üzerinden (https://epats.turkpatent.gov.tr/run/TP/EDEVLET/giris )  çevrim içi patent ve faydalı model başvurusu yaparak ücretsiz katılabilecek. Yarışmaya bağımsız ya da grup hâlinde katılım olabileceği gibi öğretmenlerle birlikte de katılım sağlanabilecek. Fakat yapılacak başvurularda en az bir öğrencinin başvuru sahibi olarak eklenmesi gerekiyor.

Yarışmada dereceye giren adaylardan birinciye 20 bin lira, ikinciye 15 bin lira, üçüncüye 10 bin lira, 4'üncü ve 5'inciye 5 bin lira verilecek. 6'ncılık ile 10'unculuk arasında dereceye girenler 4 bin lira, 11'inci ile 20'nci arasındakiler 3 bin lira, 21'inci ile 30'unculuk arasındakiler 2 bin lira para ödülü alacak.

Ayrıntılı Bilgi  için: www.patentleturkiye.gov.tr

Fatih Hükümet Konağı Karagümrük Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No66 B/Blok Kat 2/3 Fatih/İSTANBUL - 0 212 635 08 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.