İSTANBUL FATİH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CanSat Yarışmasında Vefa Lisesi'nin Büyük Başarısı

İlçemiz Vefa Lisesi Bilim, Fen ve Teknoloji Kulübü öğrencileri "Bozacılar Model Uydu Takımı" İTÜ Liseler Arası CanSat Yarışmasında ilk aşama olan PDR sürecini 40 takım arasından 4. sırada tamamladı.  
CanSat Yarışmasında Vefa Lisesi'nin Büyük Başarısı

    Birçok açıdan gerçek uydu sistemlerinin tasarlanması, üretilmesi ve çalışma prensiplerini yansıtılması amacı ile dünya çapında CanSat yarışmaları düzenlenmektedir.  İstanbul Teknik Üniversitesi Apis Ar-Ge tarafından CanSat yarışmaları lise düzeyine uyarlanarak, Liseler Arası CanSat Yarışması düzenlenmiştir

    İlçemiz Vefa Lisesi Bilim, Fen ve Teknoloji Kulübü öğrencileri "Bozacılar Model Uydu Takımı" adıyla öğretmenleri Yasin ERSOY danışmanlığında İTÜ Liseler Arası CanSat Yarışmasına katılarak ilk aşama olan PDR sürecini 40 takım arasından 4. sırada tamamladı ve bir sonraki aşamaya (CDR) geçmeye hak kazandı. Vefa Lisesi Bilim, Fen ve Teknoloji Kulübü  öğrencilerini ve emeği geçenleri tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

01-06-202001-06-2020

Fatih Hükümet Konağı Karagümrük Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No66 B/Blok Kat 2/3 Fatih/İSTANBUL - 0 212 635 08 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.