İSTANBUL FATİH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yenilenen Okuluna Ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilçemizde  inşaat halinde bulunan İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi´nde incelemelerde bulundu ve  yapımında sona gelinen inşaatla ilgili bilgi aldı. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan  Yenilenen Okuluna Ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın da eğitim gördüğü İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi yeniden   inşa edildi. Adı "İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi” olan okul, yeni eğitim-öğretim döneminde hizmet vermeye başlayacak.

Bir süre önce ihtiyacı karşılamada yetersiz kaldığına karar verilen okul en son inşaat teknikleri ve yeni bir mimari anlayışla yeniden inşa edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın ziyaretine, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Fatih Kaymakamı Ahmet Ümit, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir,Fatih ilçe Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına  ile birlikte çok sayıda isim eşlik etti.

Eğitim Binası´nda, 24 derslik, 3 laboratuvar, kütüphane, 450 kişilik yemekhane, tam donanımlı mutfak, kantin, 376 kişilik konferans salonu bulunuyor. 
400 kişilik büyük mescit, 500 metrekare iç avlu, Revir, İdari Ofisler, Rehberlik servisi, 4000 metrekare peyzaj alanı mevcut.
Yurt binasında, 100 kişilik bir yurt, kantin, 100 kişilik bir yemekhane 100 kişilik mescit yer alıyor.

20-06-201720-06-2017

Fatih Hükümet Konağı Karagümrük Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No66 B/Blok Kat 2/3 Fatih/İSTANBUL - 0 212 635 08 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.