İSTANBUL FATİH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gençlik Ve Spor Bakanı Öğrencilerle Buluştu

Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Pertevniyal Lisesi'nde öğrencilerle bir araya geldi.
Gençlik Ve Spor Bakanı Öğrencilerle Buluştu

Ziyarette Bakan  Kasapoğlu'na  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mucip Kına ve Pertevniyal Lisesi müdürü Zekariya Arslantürk eşlik etti.

Pertevniyal Lisesi'nde gerçekleştirilen etkinlikte gençlerin sorularını yanıtlayan Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu,  öğrencilerin telefonlarından katıldığı bilgi yarışması  sonucunda ilk 3'e giren öğrencilerin, ödüllerini takdim etti.

Doğma büyüme Fatihli olduğunu aktarıp, Pertevniyal Lisesi'nin kendisi için önem ve değerini dile getiren Bakan Kasapoğlu, öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Teknoloji çağında öğrencilerin kitapla olan bağlarını koparmamalarını isteyen Bakan Kasapoğlu, "Kitapla bağımızı güçlendirmeliyiz. Maalesef bugün klavye noktasındaki alışkanlıklarımız bizim yazmadaki potansiyelimizi ortaya çıkarmamızı engelliyor. Okuma alışkanlığını geliştirme adına bakanlık olarak her türlü katkıyı vermeye hazırız. Sizlere de çıkışta kitap hediyemiz olacak" diye konuştu.

Gençlerin ruhsal ve fiziksel sağlığı açısından sporun büyük önem taşıdığının altını çizen Bakan Kasapoğlu, "Hiçbir teknolojik araç bizim spor yapmamıza engel olmamalı. Sporcu arkadaşların üniversiteye hazırlanırken de sporu bırakmamaları için vakıf üniversiteleri ile çok önemli bir anlaşmaya imza attık. 28 üniversite ile anlaştık, 22'si daha yolda. Toplam 50 üniversite, ülkemizi başarıyla temsil eden genç sporculara burs verecekler" şeklinde konuştu.

Bakan Kasapoğlu, dün başlayan ve 14 Şubat Cuma günü sona erecek Pertevniyal Dostluk Turnuvası kapsamında oynanan bir basketbol maçının da hava atışını yaptı. Bakan Kasapoğlu, daha sonra tribünden karşılaşmayı takip etti.

12-02-202012-02-202012-02-202012-02-202012-02-202012-02-2020

 

 

 

Fatih Hükümet Konağı Karagümrük Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No66 B/Blok Kat 2/3 Fatih/İSTANBUL - 0 212 635 08 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.