İSTANBUL FATİH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hukuk Yolculuğu Projesi Okullarımızda Devam Ediyor

Hukuk Yolculuğu Projesi  tanıtım lansmanı Çapa Fen Lisesi konferans salonunda yapıldı.
Hukuk Yolculuğu Projesi Okullarımızda Devam Ediyor

Proje tanıtım  lansmanı Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Sayın  Mucip KINA, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim üyelerinden  Sayın Doç.Dr.Faruk Kerem GİRAY ve Yr.Doç.Dr.Gülay ARSLAN ÖNCÜ, okul müdürleri ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesiyle ortaklaşa yürüttüğümüz  Hukuk Yolculuğu Projesi  2016 yılından beri okullarımızda sürdürülmekte olup bu yılda öğrencilerle buluşmaya devam edecektir.

Projenin amacı öğrencilerimizi öncelikle hukuk kavramı ile erken yaşta tanıştırmak ve hukuki süreçlerin tanımları ve akışları ile ilgili bir farkındalık oluşturabilmektir.

Hukuk yolculuğu projesi ile öğrencilere kazandırılması  amaçlanan hedef ise öğrencilerin yaşamlarında karşılarına çıkacak haksızlıklara hukuki yollardan nasıl çözüm bulabileceklerini göstermek, öğrenmelerine yardımcı olabilmek ve hukuki süreçlerle sorunlarını çözebilmeye yönlendirmektir. Proje sadece hakkını aramayı değil başkalarının hakkına da saygılı olmayı amaçlamaktadır.

Hukuk Yolculuğu Projesiyle öğrencilere Hasta Hukuku, Göç Hukuku, Bilişim Hukuku ve Tüketici Hukuku konularında bilgilendirme yapılmaktadır.

06-12-201706-12-201706-12-201706-12-201706-12-201706-12-2017

Fatih Hükümet Konağı Karagümrük Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No66 B/Blok Kat 2/3 Fatih/İSTANBUL - 0 212 635 08 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.