İSTANBUL FATİH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cibali Anadolu İmam Hatip Lisesine “ÖNCÜ İMAM HATİP LİSESİ” Ödülleri Takdim Edildi..

Yüz elliye  yakın Anadolu imam hatip lisesinin başvurduğu projede İstanbul ili genelinde altı okul “Öncü İmam hatip Lisesi” ödülü almaya hak kazandı.  Öncü İmam Hatip Lisesi olarak seçilen Okulumuz CİBALİ AİHL Müdürü Erdoğan SÖYLEMEZ´e ÖNCÜ İHL plaketini ve ÖNCÜ İHL Hizmet bayrağını MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Syn. Nazif YILMAZ ve İstanbul İl MEM Müdürü Syn Dr. Muammer YILDIZ  takdim etti..
Cibali Anadolu İmam Hatip Lisesine “ÖNCÜ İMAM HATİP LİSESİ” Ödülleri Takdim Edildi..

“Öncü İmam Hatip Lisesi”  Ödülleri Sahiplerini Buldu 

“Öncü İmam Hatip Lisesi” ve “Öncü İmam Hatip Ortaokulu” projesi ödül törenine Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, DÖGM Daire Başkanı Mehmet Nezir Gül,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Uslu, Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Cibali Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Erdoğan Söylemez ve Cibali AİHL Mdr Yrd. Mehmet GÖL, diğer İmam Hatip Lisesi Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Altı Anadolu imam hatip lisesi “Öncü İmam Hatip Lisesi”, dört imam hatip ortaokulunun da “Öncü İmam Hatip Ortaokulu” ödülü almaya hak kazandığı projenin ödül töreninde bir konuşma yapan Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, imam hatip okullarında akademik başarının yanında sosyal kültürel faaliyetlerin öneminin her geçen gün daha iyi anlaşıldığını ifade ederek, imam hatip okullarının her konuda iyiye, güzele ulaşmayı hedeflemeleri ve öncü olmaları gerektiğini söyledi. Yılmaz, “Ülkemizin her tarafında, okullarımızda çeşitli faaliyetler yapılıyor ama bu faaliyetler İstanbul’da bir başka güzel oluyor. Okullarımızı kutluyor, projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız da “Birçok projeyle İstanbul’un Türkiye’ye öncülük yaptığını belirterek “Bilim, kültür, sanat, spor ve mesleki alanlarda, geniş bir yelpazede yapılan bu çalışma ve değerlendirme oldukça değerli bir çalışmadır, okullarımız için önemli bir göstergedir. Bu yönüyle ödüllendirmeyi hak ediyor. Okullarımızın başarısını artmasında ve kurumsal kimlik kazanmasında oldukça önemlidir. Bu projeye katılan, derece almasalar bile yaptıkları çalışmaları görünür kılan bütün okullarımız tebrik ediyorum. Ödül alan okullarımızı kutluyorum. Projenin uygulanmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” diyerek görüşlerini dile getirdi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Uslu ise proje hakkında bilgi verdiği konuşmasında projenin amacının “okul yönetimi, öğretmen, öğrenci, aile ve çevre işbirliğine katkı sağlamak, kurumsallaşma ve kurum kültürünü artırmaya yönelik faaliyetler yapılmasına zemin hazırlamak, okullar arasında tatlı bir rekabet ortamı oluşturmak ve yerel imkânları kullanarak okullarda birtakım iyileştirmelerin yapılmasını sağlamak” olduğunu ifade etti.

Okul müdürlerinin duygularını dile getirdiği konuşmaların ardından Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ve İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız tarafından diğer protokol mensuplarıyla birlikte ödül almaya hak kazanan okulların ödülleri verildi.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Yüz elliye yakın Anadolu imam hatip lisesi ve imam hatip ortaokulunun başvurduğu projede İstanbul ili genelinde altı okul “Öncü İmam hatip Lisesi” ödülü almaya hak kazandı. Ödül almaya hak kazanan okul müdürlükleri plaket, sertifika ve bayrak ile ödüllendirildi. Öncü İmam Hatip Lisesi olarak seçilen Okulumuz CİBALİ AİHL Müdürü Erdoğan SÖYLEMEZe ÖNCÜ İHL plaketini ve ÖNCÜ İHL Hizmet bayrağını MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Syn. Nazif YILMAZ ve İstanbul İl MEM Müdürü Syn. Dr. Muammer YILDIZ takdim etti..

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Proğram sonrasında Din Öğretimi Genel Müdürü Syn. NazifYılmaz, Fatih İlçe Meb Müdürü Mucip KINA, Fatih ilçe Şube Müdürü Bahar Yılmaz, Cibali Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Erdoğan SÖYLEMEZ ve Cibali A.İHL öğrencileriyle toplu hatıra fotoğafı çektirerek, öğrencilerimizi tebrik etti.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu çerçevelerde yapılan değerlendirmeler sonunda hem “Yarışmalar” ayağında hem “Etkinlikler” ayağında ayrı ayrı en az 70 ve üzeri puan alan okul müdürlükleri “Öncü İmam Hatip Lisesi” veya “Öncü İmam Hatip Ortaokulu” ödülünü almaya hak kazanmıştır.


2014-2015 öğretim yılında ödül almaya hak kazanan İstanbul genelindeki ÖNCÜ İMAM HATİP LİSESİ seçilen okullar şunlardır:  

Öncü İmam Hatip Lisesi kategorisinde:

* Başakşehir – TOKİ Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi
* Beyoğlu – Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi 
* Fatih – Cibali Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi
* Fatih – İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi 
* Sancaktepe – Samandıra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
* Ümraniye – Ümraniye Anadolu İmam Hatip Lisesi

“Öncü İmam Hatip Lisesi” projelerinde derece alan tüm okulların  koordinatörlerini, müdür yardımcılarını, öğretmenlerini, velilerini ve öğrencilerini Cİbali Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak tebrik ediyoruz.

 

21-01-201621-01-201621-01-201621-01-2016

Fatih Hükümet Konağı Karagümrük Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No66 B/Blok Kat 2/3 Fatih/İSTANBUL - 0 212 635 08 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.