İSTANBUL FATİH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mucip Kına'nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mucip Kına, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mucip Kına'nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı

"Türkiye Cumhuriyeti'nin temel taşlarını oluşturan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 101'inci  Yıldönümünde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlamanın gururu ve mutluluğu içerisindeyiz.23 Nisan, bundan 101 yıl önce Büyük Millet Meclisi'nin açılışı, Türk Milleti'nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisidir.

Geleceğimizin teminatı; Türkiye'mizin ve yüce milletimizin umudu ve güvencesi sevgili çocuklar,

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerinin atıldığı, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın Büyük Önderimiz Atatürk tarafından siz çocuklarımıza armağan edilen, Türk ve Dünya çocuklarının şenlik, kardeşlik ve dostluk günüdür.

Biz ümit ediyor ve inanıyoruz ki, sizler bağımsız yaşayabilmek için, sürekli çalışma, başarma duygusu içerisinde kalbi insan, millet ve vatan sevgisiyle dolu kişiler olarak yetişmektesiniz. Türkiye Cumhuriyeti sizin ellerinizde daha da güzelleşecek ve yükselecektir. Yine ümit ediyoruz ki, sorumluluklarının bilincinde, ülkesini ve milletini seven, ufku geniş, büyük düşünen, sorumluluk duygusu gelişmiş iyi eğitimli bir nesil, Türkiye'nin her alanda sıçramasını sağlayacaktır.

Tüm dünyada ve ülkemizde devam eden Covid-19 salgını sebebiyle bayramı bu yılda evlerimizde kutlayacağız. Evlerimiz çocuklarımız için bir bayram alanına dönüşecek.

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerimi tamamlarken Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Mucip KINA 

Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürü

Fatih Hükümet Konağı Karagümrük Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No66 B/Blok Kat 2/3 Fatih/İSTANBUL - 0 212 635 08 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.