İSTANBUL FATİH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Müdürümüz Mucip Kına'nın 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İlçe Müdürümüz Mucip Kına'nın  2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Fatih ilçemizde yeni bir eğitim öğretim yılının başlamasının mutluluğu içinde, tüm eğitim camiamızın 2019-2020 Eğitim öğretim yılını yürekten kutluyorum.

Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz evlatlarımızı, zamana ve geleceğe yön veren, değerlerine sahip çıkan ve bu ülkenin ihtiyacı olan nesiller olarak yetiştirmek için çalışıyoruz. Akademik eğitimle birlikte değerler eğitimini de önemsiyoruz. Bunlar birbirinden ayrılmayan hatta birbirini tamamlayan eğitimler olmalı. Yetiştirdiğimiz öğrencilerimize sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dürüstlüğü, sabrı, yardımseverliği de öğretmeliyiz. Aile birliğine önem veren, çevreye ve canlılara duyarlı, okumaya değer veren ve bol okuyan, ülkesini, milletini seven, ülkesine, milletine faydalı olabilen insanlar yetiştirebiliyorsak çok önemli bir iş yapıyoruz demektir. Her bir öğrencimizi yeteneğine göre, fırsat eşitliği sağlayarak, bireysel olarak düşünerek yetiştirmeliyiz. İleri teknoloji üretmek zorundayız. Bunu da sadece test çözen değil, proje üretebilen nesiller ile sağlayabiliriz.

 

Değerli  Öğretmenlerimiz,


Milli Eğitim teşkilatının en önemli unsuru olan siz öğretmenlerimize iyi bir nesil yetiştirmek adına büyük görev düşüyor. Sizlerden öğrencilerimize nadide bir fidan gibi yaklaşmanızı, onları sürekli motive etmenizi ve özgüvenlerini oluşturmanızı, onlara aynı zamanda değerler eğitimini vermenizi ve bu eğitimlerin kazanıma dönüştürülebilmesi için de özverili bir biçimde çalışmanızı istiyoruz. Çünkü biz öğrencilerimizin başarılı olması kadar iyi bir nesil olmalarını da önemsiyoruz.

Hedeflerimize eriştirecek olan, tarihimizden aldığımız güçle, neslimize mekan ve tarih bilinci verecek öğretmenlerimizdir. Büyük atılımlar yapabilmek için büyük düşünen gençler yetiştirmeli, bunun için de çocuklarımızın özgüven sahibi olmasını sağlamalıyız.

  Yaptığınız hizmet ile ülkemize, milletimize, tüm insanlığa önemli değerler katıyorsunuz. Sizler, ilkeleri ve değerleri olan, fedakarlıkla hizmet eden, kendi alanında örnek gösterilen toplum önderlerisiniz. Her biri ayrı ayrı keşfedilmeye hazır birer dünya olan çocuklarımız sizlerin gayreti ve fedakarlığıyla yetişecek.

Sevgili Öğrencilerim,Her anne ve baba çocukları için yaşar. Sizleri çok seviyoruz, sizlere sonsuz güven duyuyoruz. Bu güzel vatanımız sizlerle sonsuza dek yaşayacak ve yücelecektir. İnanıyorsanız başarılı olursunuz.
Aile büyüklerinizin ve öğretmenlerinizin uyarılarına kulak verin ve o uyarıları anlayıp, doğrusunu yapmaya çalışın. Unutmayın ki o uyarılar hayat tecrübesinden süzülen altın damlacıklar gibidir.

Saygıdeğer  Velilerimiz,


Bize emanet ettiğiniz evlatlarınız bizim de evlatlarımızdır. Çünkü onlar bizim de geleceğimizdir. Okullarımızda en iyi şekilde yetişmeleri ve geleceğe hazırlanmaları noktasında elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan hiç şüpheniz olmasın.

Yeni umutlarla başladığımız 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında İlçemizde  göreve yeni başlayan öğretmenlerimize hoşgeldiniz diyor, idareci öğretmen ve tüm mesai arkadaşlarım için hayırlı  güzel bir yıl olması temennisiyle, herkese  başarılar diliyorum.

 

  Mucip KINA
Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

Fatih Hükümet Konağı Karagümrük Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No66 B/Blok Kat 2/3 Fatih/İSTANBUL - 0 212 635 08 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.