Kût'ül- Amare Zaferi 108. Yıl Dönümü Kutlama Programı Yapıldı
Şanlı tarihimizin mihenk taşlarından Kût'ül-Amare Zaferinin 108. yılı çeşitli etkinliklerle kutlandı.![Kût'ül- Amare Zaferi 108. Yıl Dönümü Kutlama Programı Yapıldı](/meb_iys_dosyalar/2024_04/30102220_whatsappimage20240429at17.00.381.jpg)
Şanlı tarihimizde zor şartlar altında yazılan destanlardan Kût'ül-Amare Zaferi'nin 108. yıl dönümünde ilçemiz Davutpaşa Anadolu Lisesi ve Kocamustafapaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi ortak hazırladıkları programı Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde kutladılar. Program Sayın Kaymakamımız Cafer Sarılı, 22. Dönem Milletvekilimiz Sayın Faruk Anbarcıoğlu, İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Muhammet Fatih Çepni, ilçe protokolümüz ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşti. Programda Saygı Duruşu İstiklâl Marşının okunması ve günün anlam ve önemini belirten konuşmalardan sonra Kuran Tilaveti okundu. Ardından öğrencilerimiz 1914-1918 tarihlerini anlatan bir orotoryo sergilediler. Birlik şiiri, Vatan Şarkısı şiiri ve asker seçimi canlandırmalarının ardından 22. Dönem Milletvekilimiz Sayın Faruk Anbarcıoğlu'nun kaleme aldığı 'Bir Destandır Kût'ül- Amare' adlı tiyatro oyununu sergilediler. Koronun ardından hatıra fotoğrafı çekimi ile program sona erdi.
Programda emeği geçen öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve okul idaremizi tebrik ediyoruz.