İSTANBUL FATİH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor

“Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor projesi” kapsamında meslek lisesi öğrencilerimiz bir dizi ev ziyaretleri gerçekleştirdi.
Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor

Projenin amacı MEB Mesleki ve teknik eğitim Genel Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarda öğrenim gören öğrencilerin; öğretmenleriyle birlikte, okulun bulunduğu mahallede, bulunmadığı takdirde sırasıyla ilçede veya İl içinde tespit edilen belirli sayıdaki ihtiyaç sahibi yoksul veya muhtaç durumdaki kişilerin; evlerinin bölümlerinin küçük bakım ve onarımlarının, evlerinde bulunan kullanılamaz veya eskimiş durumdaki eşyalarının tamir ya da değişim gerektiren küçük onarımlarının, hayatlarını kolaylaştırıcı bilgilendirme ya da yardımların, onları sevindirecek, mutlu edecek maddi ya da manevi dokunuşların toplum hizmeti kapsamında belirli bir plan ve proje dahilinde yerel imkanlarla yapılmasıdır.

Proje  2017-2018 eğitim ve öğretim yılından başlamak üzere Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarda öğrenim gören 10. 11. ve 12. sınıf öğrencilerini kapsamaktadır.

İlçemizde de proje kapsamında Alparslan MTAL, Suphipaşa MTAL, Cağaloğlu MTAL, Sultanahmet MTAL, Sultan Selim MTAL ,Selçuk MTAL öğrencileri  ev ziyaretleri yaparak ilçemizde  tespit edilen belirli sayıdaki ihtiyaç sahibi yoksul veya muhtaç durumdaki kişilerin; evlerinin bölümlerinin küçük bakım ve onarımlarının, evlerinde bulunan kullanılamaz veya eskimiş durumdaki eşyalarının tamir ya da değişim gerektiren küçük onarımlarını  yerel imkanlarla yapmışlardır.Örnek olarak   5 evden 3’ünde bilişim teknolojileri öğrencileri olarak 2 adet bilgisayarın işletim sistemi ve ofis programı tekrar yüklenerek bilgisayarlar çalışır hale getirilmiştir. Diğer 2 evde ise  muhasebe ve finansman öğrencileri bilinçli kredi kartı kullanımı hakkında bilgi vermişlerdir. Yenikapı Semtindeki bir ev ziyaret edilmiş, bakımsız olan elektrik tesisatı ve değişmesi gereken elemanlar elden geçirilerek okulun Elektrik Teknolojileri Alanı Öğrencileri ve Öğretmenleri tarafından güvenli hale getirilmiştir. Kadırga Semtinde Özgür YAMAN’ın evi ziyaret edilerek, Mobilya ve İç Mekân Öğrenci ve Öğretmenleri tarafından, kapı, pervaz, dolap kapakları, kanepe ayakları kontrol edilmiş, bozuk olanlar tamir edilmiş, ayarları yapılmış ve elden geçirilmiştir. Öğrencilerimize ve öğretmenlerine projeye olan katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

11-05-201811-05-201811-05-201811-05-201811-05-201811-05-2018

 

 11-05-2018

 

Fatih Hükümet Konağı Karagümrük Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No66 B/Blok Kat 2/3 Fatih/İSTANBUL - 0 212 635 08 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.