İSTANBUL FATİH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Seup Projesi Ziyareti Yapıldı

ilçemiz Sultan Selim Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi'nde   Seup projesi kapsamında  incelemelerde bulunuldu.  
Seup Projesi Ziyareti Yapıldı

Ülkemizde geçici koruma altındaki Suriyelilerin, eğitim, sosyal ve ekonomik uyum alanlarında desteklenmesi amacıyla Avrupa Birliği tarafından finanse edilen "Türkiye'deki Mülteciler için Mali Yardım Programı" (Facility for Refugees in Turkey ?FRIT) kapsamında  Alman Kalkınma Bankası (KfW) ile Bakanlığımız arasında "Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi II" hibe sözleşmesi  uygulanmaya başlamıştır.

Söz konusu proje, Suriyeli nüfusun yoğun yaşadığı 15 pilot ilde uygulanacaktır. Desteklenmesi öngörülen pilot okulları belirlemek için, Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin yoğun yaşadığı ve Suriyeli çocukların sayısının/oranının yüksek olduğu ilçe ve mahallelerde bulunan mesleki ve teknik eğitim okulları  Bakanlığımız e-okul sisteminden alınan veriler doğrultusunda (Suriyeli öğrenci sayısı, alan/dal, atölye durumları vb.) belirlenen  kriterlere göre seçilmiştir

Bu kapsamda Mesleki ve Teknik Eğitim  Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Sn. Şennur ÇETİN ve  Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Sn. Osman YALÇIN ilçemiz Sultan Selim Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi'ni Seup projesi kapsamında  ziyaret ettiler. İlçe Milli Eğitim  Müdürümüz Sn Mucip Kına'nında kaltıldığı ziyarette alan şeflerinin katılımı ile yapılan toplantı sonrası okula ait  atölye ve tüm bölümler incelenerek SEUP Projesine yönelik bir ön çalışma gerçekleştirildi.                               

 

Fatih Hükümet Konağı Karagümrük Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No66 B/Blok Kat 2/3 Fatih/İSTANBUL - 0 212 635 08 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.