İSTANBUL FATİH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sıfır Atıkla Kazan İş Birliği Protokolümüzü İmzaladık

Fatih Kaymakamlığı himayesinde, Fatih Belediyesinin desteğiyle...  Sıfır Atıkla Kazan Projesi;  Öğrencilerimiz ev ve okullarındaki atıkları okullarında biriktiriyor, okul bütçesine katkı sağlıyor.
Sıfır Atıkla Kazan İş Birliği Protokolümüzü İmzaladık

Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın bilinçli bir şekilde yetişmeleri için katkı sağlanması planlanmıştır. Çocuklarımızın israfı önleyen, kaynakları daha verimli kullanan, atık oluşum sebeplerini gözden geçirerek atık oluşumunu engelleyen veya azaltan, atığın oluşması durumunda ise daha en başında kaynağında ayrı toplayan ve geri kazanımını sağlayan bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Bu Protokol, Okullar ile İşletme teknik işbirliğinde; öğrencilere çevre koruma bilinci verilerek okulların ihtiyaçlarının karşılanmasına katkı sağlanması planlanarak yapılan işbirliğini kapsamaktadır. 

İşletme okullara konulacak geri dönüşüm kumbaralarını temin edip kurulumlarını sağlayacaktır.  İşletme kumbaralardaki geri dönüşüm malzemelerini haftalık olarak toplayacak olup atık miktarlarını belirleyip not edecektir. İşletme atık miktarlarını ve güncel piyasa değeri üzerinden bedelini belirleyecektir.

Fatih Hükümet Konağı Karagümrük Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No66 B/Blok Kat 2/3 Fatih/İSTANBUL - 0 212 635 08 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.