İSTANBUL FATİH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sultanahmet Suphi Paşa MTAL'nin Erasmus Başarısı

Sultanahmet Suphi Paşa MTAL'nin Erasmus Başarısı

Türkiye'nin ilk ticaret meslek lisesi Sultanahmet Suphi Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ortak olduğu 3 yıl süren "Together Aganist Discrimination" (Ayrımcılığa Karşı Birlikte Mücadele) ve "Good Prictices" (İyi Uygulamalar) adlı iki Erasmus+ projesini başarıyla sonuçlandırdı.

Proje faaliyetleri sonucunda ortaya çıkan proje ürünleri ülke içi ve ülke dışı tüm eğitimcilere ve diğer paydaşlara sunulmaya hazır hale getirildi.  

Proje öğretmen ve öğrencileri 2019-2022 yıllarını kapsayan Türk Ulusal Ajansı'nın desteklediği dört ortaklı (İtalya, Romanya, Bulgaristan, İspanya) "Together Aganist Discrimination" (Ayrımcılığa Karşı Birlikte Mücadele) projesiyle okullarda şiddeti ve nefret söylemini engelleme, ayrımcılığa karşı mücaadelede bir çözüm yolu bulma ve dezavantajlı öğrencilerle daha etkili mücadele ve eğitimcilerin sınıf yönetim becerilerini geliştirmeye yönelik hedeflerini gerçekleştirdi.  

Proje hakkında daha fazla bilgi için http://tad-erasmus.com/adresini ziyaret edebilirsiniz.


Sultanahmet Suphi Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin diğer projesi ise dört ortaklı (Yunanistan, Polonya, Bulgaristan, Macaristan) "Good Prictices" (İyi Uygulamalar) adlı Erasmus+ projesidir.

Bu proje ile ise öğretmen ve öğrencilere, pandemi ile birlikte daha da önemli halen gelen 21. yüzyıl anahtar becerilerini, dijital becerileri, online eğitim konusunda kullanılabilinir dijital araçlar, programlar, mobil uygulamalar hakkında iyi uygulamaların partner okullar arasında tecrübe paylaşımı şeklinde olmuştur. proje ile ilgili daha detaylı bilgi almak için http://goicterasmus.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

30-05-202230-05-202230-05-202230-05-202230-05-202230-05-202230-05-2022

Fatih Hükümet Konağı Karagümrük Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No66 B/Blok Kat 2/3 Fatih/İSTANBUL - 0 212 635 08 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.