İSTANBUL FATİH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uzun Yusuf Ortaokulu Öğrencileri eTwinning Projesinde

Uzun Yusuf Ortaokulu öğrencileri eTwinning  projesinde çalışmalara devam ediyor.
Uzun Yusuf Ortaokulu Öğrencileri eTwinning  Projesinde

İlçemiz Uzun Yusuf Ortaokulu İngilizce öğretmeni Ece VURAL ERÇİN ve Manisa Şehzadeler İlkokulu İngilizce öğretmeni Hatice GENÇAY' ın koordinatörü olduğu WEB 2.0 MONSTERS isimli e twinning projesi Türkiye, Slovakya, Romanya ve Polonya ortaklığıyla devam etmektedir. Projede 12 farklı okuldan 13 öğretmen ve 158 öğrenci yer almaktadır.

Özellikle pandemi dönemiyle birlikte teknoloji eğitimin ayrılmaz bir parçası haline geldi.Hem öğretmenlerin,hem de öğrencilerin teknolojiyi eğitimde etkin ve etkili kullanabilmesi için bilgilerini sürekli güncellemeleri gerekmekte.

Bu amaçla Uzun Yusuf Ortaokulu Okul Müdürü Yasin KUŞÇİ'nin  destekleriyle, Uzun Yusuf Ortaokulu'ndan Ece VURAL ERÇİN ve Ozan KAYA 'nın içinde bulunduğu bu e twinning projesi öğrencilere internetin sadece sosyal medya kullanmak, oyun oynamak, ya da canlı derse girmekten çok daha fazlası olduğunu göstermekte ve öğrencilerin kendi dijital ürünlerini üretmesini sağlamakta ve çeşitli web 2.0 araçlarının kullanımına dayanmaktadır.

Ayrıca farklı illerden ve farklı ülkelerden ekip arkadaşlarına sahip olan öğrenciler bilgi paylaşımında bulunup, sosyalleşmekteler. Şubat ayının son haftası başlayan proje mayıs aynının son haftasında sona erecektir.

Şu ana kadar öğrenciler Canva, chatterpix, wordart, bitmoji, voki, plotagon, animato, Kizoa, Pawtoon, Renderforest, Emaze, Educandy web 2.0araçlarıyla çok güzel çalışmalar ortaya koydular ve her iki haftada bir 4 ülkeden 100den fazla katılımcıyla yaptıkları webinarlarda kahoot, question pro, mentimeter, quizizz gibi ölçme araçlarıyla oylamalar ve yarışmalar yaparak web 2.0 araçlarıyla ilgili öğrendikleri bilgileri derinleştirdiler.

16-04-2021

Fatih Hükümet Konağı Karagümrük Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No66 B/Blok Kat 2/3 Fatih/İSTANBUL - 0 212 635 08 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.