İSTANBUL FATİH İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yayalar Kırmızı Çizgimiz

  İlçemizde, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla "Yayalar Kırmızı Çizgimiz" sloganıyla İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan kampanya çerçevesinde sürücüler ve yayalar uyarıldı.
Yayalar Kırmızı Çizgimiz

"Öncelik hayatın, öncelik yayanın" sözleri ile başlayan trafikte yaya önceliği seferberliği yeni bir uygulamayla devam ediyor.Işıksız yaya geçitlerindeki orta şeritler sembolik olarak kırmızıya boyanacak. Böylece sürücülere ''Yaya önceliği kırmızı çizgimizdir'' mesajı verilecek. Bu kapsamda İlçemizdeki okul önlerinde bulunan yaya şeritleri kırmızıya boyanarak kampanya çerçevesinde sürücüler ve yayalar uyarıldı.

Yaya geçidi trafik uygulaması Çapa Ortaokulu önündeki bazı yaya geçitlerinde yapıldı. Ellerinde " Yayalar Kırmızı Çizgimiz " yazılı pankartlar taşıyan öğrencilere, yaya geçidi kuralları uygulamalı gösterildi.

Uygulamaya İlçe Milli Müdürümüz Sayın Mucip Kına,İlçe Milli eğitim Müdürü Atakan Karabağ  İlçe Emniyet müdürlüğünden yetkililer ve öğrenciler katıldı.

Öğrenciler  Karayolları Trafik Kanununun 74. maddesine göre trafikte önceliğin yayalara ait olduğu, bir yayanın yaya kaldırımına adımını attığında sürücülerin durması gerektiği, aksi takdirde para cezası ödemek zorunda kalacakları ve araçların yaya kaldırımlarına park edemeyecekleri konusunda bilgilendirdi.

30-03-202130-03-202130-03-202130-03-202130-03-2021

Fatih Hükümet Konağı Karagümrük Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No66 B/Blok Kat 2/3 Fatih/İSTANBUL - 0 212 635 08 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.